Filmer

Filmer om skolan och våra program

Vår skola

Spela videoklipp

Vi satsar på allas lika värde

På Guldstadsgymnasiet får våra elever möjlighet att förverkliga sina idéer samtidigt som de får en bra grund för framtiden. Våra engagerade lärare arbetar ständigt med att utmana eleverna för att fortsätta utvecklas. Hos oss kommer eleverna inte bara teoretiskt arbeta med kunskaper och förmågor utan även praktiskt få arbeta med verklighetsbaserade projekt. Detta görs i samarbete med näringsliv, organisationer och skolor. Vi vill att utbildningen ska vara på riktigt så att våra elever är förberedd för omvärlden och det yrkesliv som väntar.

Programfilmer

Nedan kan du se filmer om våra program

Estetiska programmet

Barn och fritidsprogrammet

Hantverksprogrammet

Ekonomiprogrammet

El- och energiprogrammet

El- och energiprogrammet

E-sport