Personal

Nedan hittar du kontaktuppgifter till skolans personal. Har du frågor eller funderingar så nås vi på lättast på mail eller via telefon.

Skolledning

John Karlberg
Rektor
0910-21 51 21
070-359 50 75
john.karlberg@guldstadsgymnasiet.se

Linda Öberg
Bitr. rektor
Studie- & yrkesvägledare
0910-21 51 22
070-467 39 72
linda.oberg@guldstadsgymnasiet.se

Elevfik

Magda Långdal
Caféansvarig & skolvärdinna
magda.langdal@guldstadsgymnasiet.se

Elevhälsa

Marit Logardt
Skolsköterska
Legitimerad lärare i Psykologi
0910-21 51 23
070-291 68 40
marit.logardt@guldstadsgymnasiet.se

Mia Forsell
Skolkurator & Coach
0910-21 51 37
070-487 88 19
mia.forsell@guldstadsgymnasiet.se

P-A Andersson
Coach
0910-21 51 25
070-483 60 71
pa.andersson@guldstadsgymnasiet.se

Maya Brännström
Coach
0910-21 51 24
070-483 76 03
maya.brannstrom@guldstadsgymnasiet.se

Annelie Häggström
Coach
0910-21 51 28
070-491 79 74
annelie.haggstrom@guldstadsgymnasiet.se

Lärare

Katarina Berglund
Legitimerad lärare i Svenska & Religion
0910-21 51 27
katarina.berglund@guldstadsgymnasiet.se

Anna Boman
Legitimerad lärare i Matematik & Engelska
0910-21 51 27
anna.boman@guldstadsgymnasiet.se

Pär Brubäcken
Legitimerad lärare i Företagsekonomi, Juridik & Entreprenörskap
0910-21 51 27
par.brubacken@guldstadsgymnasiet.se

Katarina Burvall
Legitimerad lärare i Engelska & Svenska
Yrkeslärare inom BF Fritid & hälsa
0910-21 51 27
katarina.burvall@guldstadsgymnasiet.se

Maria Holmstén
Legitimerad lärare i Matematik & Idrott
Förstelärare
0910-21 51 26
maria.holmsten@guldstadsgymnasiet.se

Markus Porsklev
Legitimerad lärare i Samhällskunskap, Musik & Media
Förstelärare
0910-21 51 26
markus.porsklev@guldstadsgymnasiet.se

Mikael Johansson
Yrkeslärare inom EE Dator- & kommunikation
IT-ansvarig
0910-21 51 29
mikael.johansson@guldstadsgymnasiet.se

Inge Sundström
Yrkeslärare inom EE Dator- & kommunikation
0910-21 51 29
inge.sundstrom@guldstadsgymnasiet.se

Malin Lundberg
Yrkeslärare inom HV Frisör
0910-21 51 27
malin.lundberg@guldstadsgymnasiet.se

Jenny Eriksson
Yrkeslärare inom HV Frisör
0910-21 51 27
jenny.eriksson@guldstadsgymnasiet.se

Bia Rask
Legitimerad lärare i Svenska, Svenska som andraspråk och Media
0910-21 51 27
bia.rask@guldstadsgymnasiet.se

Brittany Westerblom
Legitimerad lärare i Svenska som andraspråk, Historia och Engelska
0910-21 51 27
brittany.westerblom@guldstadsgymnasiet.se